Aktualności

Chciał ukraść paliwo. Chytry plan legł w gruzach bo zareagowali świadkowie

Data publikacji 30.11.2020

53-latek choć doskonale przygotował się do kradzieży paliwa, został ujęty przez grupę mężczyzn, którzy zniweczyli jego chytry plan. Łupem płocczanina miało paść paliwo, które chciał ukraść ze zbiornika zaparkowanego mana. Płocczanin przyznał się do przedstawionych przez policjantów, zarzutów usiłowania kradzieży. Reakcja świadków na przestępcze zamiary 53 -latka, bezwątpienia zasługuje na pochwałę i stanowi ostrzeżenie dla potencjalnych złodziei.

O ujęciu mężczyzny, który próbował ukraść paliwo ze zbiornika zaparkowanego samochodu ciężarowego, świadkowie poinformowali płocką Policję w piątek po południu. Jak ustalili na miejscu mundurowi, grupa mężczyzn zatrzymała 53 – latka, który uciekał po tym jak wyłamał korek wlewu paliwa do samochodu ciężarowego aby ukraść z niego olej napędowy. Podczas czynności policjanci ujawnili w koszu rowerowym mężczyzny, liczne  przedmioty służące do kradzieży paliwa ze zbiornika, takie jak klucze nasadowe, pompkę, wąż gumowy i kanister na paliwo.

53 – letni płocczanin został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia i przyznał, że chciał ukraść olej napędowy z zaparkowanego mana. O dalszej przyszłości mężczyzny, zdecyduje już  sąd.

Reakcja świadków na przestępcze zamiary płocczanina, zasługuje na pochwałę i stanowi ostrzeżenie dla potencjalnych złodziei.

Powrót na górę strony