Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież paliwa i akumulatorów

Data publikacji 10.03.2017

Policjanci z Wydziału patrolowo – interwencyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali mężczyznę, który w swoim oplu corsa przewoził 130 litrów paliwa oraz 2 akumulatory. Jak się okazało przewożony towar pochodził z kradzieży.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 marca. Policjanci patrolujący rejon ul. Chemików w Płocku zauważyli pojazd, którego kierujący na ich widok zatrzymał. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd i kierującego. Kierowcą pojazdu był 19 letni mężczyzna posiadający zameldowanie na terenie powiatu sierpeckiego, ale przebywający w Płocku, w samochodzie przewoził bańki z paliwem w ilości ok. 130 litrów oraz trzy akumulatory. Mężczyzna zapytany o pochodzenie tych przedmiotów nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć skąd one pochodzą.

W związku z podejrzeniem, że dziewiętnastolatek przewoził skradzione przedmioty, został on zatrzymany w policyjnym areszcie. W wyniku przeprowadzonych przez policjantów dalszych czynności ustalono, że są to przedmioty pochodzące z kradzieży w miejscowości Stare Proboszczewice. Kradzież miała miejsce na terenie prywatnej posesji. Dwa akumulatory zostały skradzione z koparki, jeden z piaskarko- solarki, natomiast olej napędowy został skradziony z drugiej koparki. Łączna wartość strat to ok. 1400 zł.  

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony