Aktualności

Kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość – zgłoś ten fakt poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.11.2020

To już kolejny przypadek kiedy dzięki zgłoszeniom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Wczoraj policjanci z grupy SPEED zatrzymali uprawnia 41 –letniej kierującej, która ponad dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. I właśnie to wykroczenie najczęściej na ,,mapie” zaznaczają mieszkańcy miasta oraz powiatu płockiego. A jeśli w Twojej okolicy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, nie zwlekaj - już dzisiaj skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednak pamiętaj o odpowiedzialnym korzystaniu z tego narzędzia aby nie wywoływać fałszywych zgłoszeń.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, nieprawidłowe parkowanie lub grupowanie się małoletnich to jedne z licznych zgłoszeń, które wpływają do płockiej komendy Policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzisiaj liczba zgłoszeń przekroczyła już tysiąc ale nadal apelujemy aby zgłaszać zagrożenia za pomocą tego narzędzia, gdyż każdy obywatel na wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania.

Wszędzie tam gdzie mieszkańcy za pośrednictwem ,,mapy” zgłosili np. przekraczanie prędkości, pojawiali się policjanci aby zweryfikować zgłoszenie. Wielokrotnie mundurowi po przeprowadzanych kontrolach potwierdzali, że rzeczywiście mieszkańcy danego rejonu słusznie zauważyli i zgłaszali policjantom zagrożenie. Przykładem jest chociażby droga krajowa nr 62, gdzie mieszkańcy zaznaczali dane odcinki drogi jako miejsca zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości. Fakt ten potwierdziła chociażby wczorajsza kontrola mundurowych. W miejscowości Karolewo policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującą citroenem. 41 – latka zbyt mocno w terenie zabudowanym naciskała pedał gazu , przekraczając pond dwukrotnie dozwoloną prędkość. Oczywiście kobieta na najbliższe trzy miesiące straciła uprawnienia, została ukarana mandatem karnym a na jej kontro trafiło 10 pkt karnych.

Policyjna kontrola bez wątpienia ostudziła zapędy do szybkiej jazdy, której skutki mogłyby być tragiczne dlatego warto korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mieć wpływ na bezpieczeństwo.

Jeśli w Twojej okolicy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, nie zwlekaj -  już dzisiaj skorzystaj z ,,mapy". Jednak pamiętaj o odpowiedzialnym korzystaniu z tego narzędzia aby nie wywołać niepotrzebnych reakcji służb.

Powrót na górę strony