Aktualności

Prelekcje online z płocka Policją

Data publikacji 17.11.2020

Niezmiernie ważna jest ciągła edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Nawet w tym trudnym czasie pandemii i związanymi z nią ograniczeniami w kontaktach z młodzieżą szkolną, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą w formie online, prelekcje w ramach konferencji ,,Żyj pełnią życia bez uzależnień”.

Konferencja pt. ,, Żyj pełnią życia bez uzależnień ” zorganizowana została przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku. Projekt realizowany jest w celu edukacji i promocji zdrowia w zakresie ograniczania następstw zdrowotnych spowodowanych stosowaniem substancji psychoaktywnych lub uzależnieniem od tych substancji.

Aktywnie w edukację dzieci i młodzieży włączyli się policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. Dzisiaj policyjna e-lekcja skierowana została do uczniów Szkoły Podstawowej w Gąbinie. Poprowadziła ją policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii. Podczas  prelekcji omówione  zostały m.in. ważne aspekty związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz kwestie zagrożenia przestępczością i demoralizacją.

Poprzednia konferencja online, która odbyła się na początku listopada dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kontekście zażywania przez uczestników ruchu drogowego narkotyków i związanymi z tym zagrożeniami. Prelekcję tą poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, asp. szt. Artur Terebus.

Kolejne prelekcje online przed nami. Jak zapowiadają organizatorzy cykliczne spotkania będę organizowane do końca roku.

Powrót na górę strony