Aktualności

Kierowcy z zakazami a jeden z promilami – weekendowe kontrole na drogach

Data publikacji 16.11.2020

Podczas minionego weekendu mundurowi zatrzymali na drogach kolejnych kierowców z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów oraz 45 - latka, który z blisko czterema promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę volkswagena. Ryzykowni kierowcy już wkrótce za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o konsekwencje prawne ale o ludzkie życie, któremu zagraża niebezpieczna jazda pijanego kierowcy. Mimo tego nadal na drogach miasta oraz powiatu płockiego mundurowi zatrzymują do kontroli nietrzeźwych i lekkomyślnych kierowców. Przykładem jest kierujący volkswagenem, który w sobotnie popołudnie został zatrzymany do kontroli przez płockie policjantki. Nie dość, że był pijany to uderzył w zaparkowany pojazd. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 45 – latek miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Aż strach pomyśleć do jakiej tragedii mogłoby dojść gdyby nie czujność policjantek. Zatrzymany płocczanin wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Poważne konsekwencje czekają również kierowców zatrzymanych przez policjantów na terenie powiatu płockiego. Jeden z nich, 42 – latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Posterunku Policji w Bodzanowie. Mundurowi podczas kontroli sprawdzili w policyjnych systemach, czy kierujący bmw posiada prawo jazdy. Niestety okazało się, że zamiast uprawnień, 42 – latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zarówno kierowcy bmw jak i 48 – latkowi, który "wpadł” podczas policyjnej kontroli prędkości na terenie gminy Bulkowo, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 
 
Powrót na górę strony