Aktualności

Para z narkotykami zatrzymana przez policjantów

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy, zatrzymali w piątek 24 – latka i jego partnerkę. Para podejrzana jest o posiadanie oraz handel narkotykami. Po usłyszeniu zarzutów, decyzją sądu płocczanie objęci zostali dozorem policyjnym.

W piątek para płocczan podróżująca autem została skontrolowana przez policjantów. Kryminalni nie bez przyczyny zainteresowali się parą. Ich ustalenia wskazywały, że osoby te mogą mieć wiele wspólnego z narkotykami. W samochodzie, którym podróżowali młodzi ludzie, policjanci znaleźli substancję w postaci białego proszku. Była to amfetamina.

W toku dalszych czynności, kryminalni w mieszkaniu pary zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów białego proszku. I to również jak się okazało, była amfetamina. 24–latek i jego 19–letnia partnerka zostali zatrzymani.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, dwójka młodych płocczan usłyszała zarzuty nie tylko posiadania ale również handlu narkotykami. Podejrzani decyzją sądu objęci zostali dozorem policyjnym.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za  posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Powrót na górę strony