Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PatPORTY w powiecie płockim

Data publikacji 13.02.2017

Program profilaktyczny PaT, to program skierowany dla młodzieży. W Płocku od 9 lat działa Płocka Grupa PaT. Jednak nie tylko Płocka Grupa PaT propaguje ideę programu. Na terenie gminy Drobin młodzież również rozpoczęła aktywnie działać w PaT. W Drobinie i w Łęgu Probostwie młodzież stworzyła PaTPORTY, czyli małe lokalne grupy działające w szkołach.

Program profilaktyczny Profilaktyka a Ty, który powstał w Komendzie Głównej Policji, to program który tworzą młodzi ludzie dla swoich rówieśników. To program, który promuje modę na życie młodych ludzi pozbawione przemocy, narkotyków i alkoholu. Bardzo ważnym elementem programu jest kształtowanie świadomości wśród młodzieży, że każdy człowiek jest wartościowy, każdy jest tak samo potrzebny. Program PaT to program zaproszeń a nie wykluczeń.

W Płocku aktywnie działa Płocka Grupa PaT. Działalność Grupy została doceniona, gdyż jej dotychczasowy lider Płockiej Grupy PaT został Mazowieckim Liderem PaT. Nie tylko jednak w Płocku program PaT jest obecny. Na terenie gminy Drobin, dzięki zapałowi młodzieży i przy wsparciu władz lokalnych i dyrekcji szkół powstały dwa PaTPORTY: w Drobinie i w Łęgu Probostwie.

PaTPORT w Drobinie działa już bardzo aktywnie od listopada, kiedy została podpisana Uchwała o utworzeniu PaTPORTU. Młodzież uczestniczyła już w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej, a następnie w swojej szkole zaprezentowała innym uczniom, czym jest Przystanek PaT, promując w ten sposób program. Grupa aktywnie uczestniczyła w warsztatach teatralnych organizowanych w Zespole Szkół w Drobinie i prowadzonych przez Lidera Mazowieckiego PaT. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli również w tegorocznej WOŚP.

We wtorek 7 lutego, w szkole, w miejscowości Łęg Probostwo gm. Drobin został utworzony kolejny PaTPORT. W uroczystym podpisaniu Uchwały o utworzeniu PaTPORTU udział wzięli m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Płocku, Koordynator programu PaT z ramienia KMP w Płocku, Mazowiecki Lider PaT, Dyrektor Szkoły oraz młodzież, która z dużym zapałem rozpoczęła działalność. 

Postawa młodych ludzi bardzo cieszy, gdyż są to osoby, które mimo młodego wieku chcą poprzez swoją postawę działać na rzecz swoich rówieśników, aby pokazać, że można spędzać wolny czas w ciekawy sposób, który pozwala na realizację swoich zainteresowań i pasji. Taki sposób spędzania wolnego czasu pozbawiony jest przemocy rówieśniczej czy też wszelkiego rodzaju uzależnień.

PaTPORTOM życzymy wiele zapału i wytrwałości w działaniu. (K)

Powrót na górę strony