Aktualności

Podsumowanie działań „Pasy”

Data publikacji 15.03.2019

Wczoraj płoccy policjanci prowadzili działania "Pasy". Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Niestosowanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy jest  wykroczeniem. Motywującym aspektem do przestrzegania tego przepisu powinien być fakt, że zapięte podczas jazdy pasy bezpieczeństwa zwiększają szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa dotyczy również pasażerów, którzy tak jak i kierujący za niestosowanie się do przepisów mogą zostać ukarani mandatem karnym.

Wczoraj podczas prowadzonych działań , policjanci płockiej drogówki ujawnili 69 wykroczeń, z czego 18 dotyczyło nieprzestrzegania obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W dwóch przypadkach to pasażerowie pojazdów zlekceważyli obowiązujące przepisy.

Pamiętajmy ! Obowiązek przewożenia dziecka w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym, dotyczy dziecka mierzącego mniej niż 150 cm wzrostu, nawet do osiągnięcia pełnoletności. Zgodnie z przepisami kodeksu drogowego, fotelik powinien być dopasowany do masy i wzrostu przewożonego dziecka.

Powrót na górę strony