Aktualności

Dotkliwie pobił kobietę. Teraz trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 15.03.2019

Płoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z pobiciem 26-letniej kobiety. Zebrany w sprawie materiał dowody pozwolił na przedstawienie jednemu z nich zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania. Oprawca, decyzją sądu, został aresztowany na trzy miesiące.

W miniony wtorek w nocy do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęła informacja, że w jednym z płockich mieszkań mężczyzna bije kobietę. Natychmiast na miejsce skierowane zostały służby, w tym również pogotowie, które z licznymi obrażeniami ciała zabrało do szpitala przebywającą w mieszkaniu 26-letnią kobietę. Policjanci szybko podjęli działania, aby zatrzymać sprawcę, bądź też sprawców dotkliwego pobicia płocczanki. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36-, 37- i 51 lat, którzy mogli mieć związek ze zdarzeniem. W chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanych i ich przesłuchaniu, policjanci wykonali szereg czynności, które ostatecznie doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstwa wobec młodej płocczanki. Oprawcą okazał się 36-letni partner kobiety, który za inne przestępstwa siedział już więzieniu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy został przekazany do płockiej prokuratury, która na jego podstawie wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Teraz ponownie może trafić do więzienia na okres nie krótszy niż 3 lata. Pozostali dwaj mężczyźni decyzją prokuratora zostali zwolnieni.

Powrót na górę strony