Aktualności

Wzmożone działania płockich policjantów

Data publikacji 08.03.2019

W dniach 8 i 11 marca br. płoccy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole stanu trzeźwości i prędkości. Natomiast w dniach 9 i 10 marca skupią swoją uwagę na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu płockiego doszło do 7 kolizji drogowych oraz jednego wypadku. W Płocku policjanci wykonywali czynności na miejscu 17 zdarzeń drogowych. Najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych jest niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości . Działania, które już od dziś prowadzić będą płoccy policjanci mają dyscyplinować kierujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w szczególności dotyczących prędkości. Ponadto mundurowi zintensyfikują badania stanu trzeźwości kierujących.

Niestety sprawcami wielu zdarzeń drogowych na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku są piesi. Najczęstszym popełnianym przez nich wykroczeniem jest przechodzenie na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych. W związku z tym w dniach 9 i 10 marca realizując działania „Bezpieczny pieszy na Mazowszu”, policjanci szczególną uwagę skierują na zachowania pieszych na drogach, ale też kierujących w stosunku do pieszych.

Płoccy policjanci apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na szybkość reakcji, nasze samopoczucie oraz sposób postrzegania otoczenia.

Powrót na górę strony