Aktualności

Dziś działania „Smog”

Data publikacji 05.03.2019

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2018 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Dziś, na terenie całego kraju i również na obszarze Mazowsza, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „smog”. Stróże prawa sprawdzają czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwalają na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania  mają również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 97 pojazdów z czego 12 pojazdów poddali kontroli emisji spalin za pomocą analizatora spalin, będącego na wyposażeniu radiowozu policjantów płockiej drogówki . Wykonane badania nie wykazały nieprawidłowości.

Powrót na górę strony