Aktualności

Harcerska rywalizacja o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku

Data publikacji 04.03.2019

Wczoraj I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, nadkom. Marek Kozanecki wręczył puchar zwycięskiej drużynie harcerskiego rajdu fabularnego " Szpion ", organizowanego przez Hufiec ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku.

Komenda Hufca ZHP Płock oraz Krąg Instruktorów i Starszyzny ,, Niezbędnik "  z Hufca ZHP Płock , zorganizowała w dniach od 1 do 3 marca br.  rajd o tematyce szpiegowsko – detektywistyczno – fantastycznej pn. " Szpion ". Impreza skierowana była do harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów w wieku od 13 lat. Harcerski rajd został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, nadkom. Sławomira Żelechowskiego.

W czasie trwania rajdu uczestnicy odwiedzili charakterystyczne miejsca w mieście takie jak Ratusz, Orlen Arena, Stary Rynek, zalew Sobótka. Zadaniem uczestników było rozszyfrowanie zagadki kryminalnej i schwytanie szpiega. W trakcie wykonywania zadań młodzież uczyła się udzielania pomocy przedmedycznej, opatrywania ran , tradycyjnego wywoływania zdjęć, odkodowywania zaszyfrowanych wiadomości a także mogła pochwalić się swoją sprawnością  fizyczną. W piątek z uczestnikami rajdu spotkała się przedstawicielka płockiej komendy, która przeprowadziła prelekcję na temat przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodych ludzi.

W niedzielę nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody głównej dla zwycięskiej drużyny harcerskiego rajdu.  Puchar  Komendanta Miejskiego Policji w Płocku , nadkom. Sławomira Żelechowskiego  wręczył laureatom I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, nadkom. Marek Kozanecki. Na ręce Pana Komendanta  wpłynęły podziękowania za zaangażowanie płockich policjantów w akcję oraz za dotychczasową współpracę.

Powrót na górę strony