Aktualności

Skuteczne działania płockich policjantów uratowały życie dwójce desperatów

Data publikacji 04.03.2019

Po raz kolejny dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, płockim policjantom udało się zapobiec tragedii. Mundurowi w ostatniej chwili uratowali kobietę i mężczyznę, którzy próbowali targnąć się na swoje życie.

W minioną sobotę rano przechodzień poinformował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, że na Moście Solidarności młody mężczyzna przechodzi na drugą stronę barierki i jego zachowanie wskazuje, że chce on popełnić samobójstwo. Natychmiast mundurowi pojechali w kierunku płockiego mostu jednak nie zauważyli tam opisywanego przez zgłaszającego mężczyzny. Informacja bardzo niepokoiła policjantów w związku z tym postanowili dokładnie sprawdzić tereny przyległe do wskazanego przez zgłaszającego miejsca. Już po kilku minutach zauważyli na wiadukcie nad trasą ks. J. Popiełuszki mężczyznę, który przechodził przez barierki. Jego zachowanie wskazywało, że chce skoczyć wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Policjanci, aby nie wzbudzić dodatkowych, nieprzewidzianych zachowań mężczyzny, wjechali na wiadukt następnie jeden z nich spytał desperata o godzinę odwracając jego uwagę, a w tym czasie drugi z policjantów podbiegł do mężczyzny i wspólnie ściągnęli mężczyznę z wiaduktu. Mężczyzna krzyczał, że musi skoczyć, że nie chce żyć. Jak się później okazało, 39-letni mężczyzna pozostawił już list pożegnalny. Mężczyzna był trzeźwy. Wezwani na miejsce ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.

Z niedzieli na poniedziałek kilka minut po północy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że jego znajoma chce popełnić samobójstwo. W rozmowie z dyżurnym mówił, że kobieta miała nocować w jednym z płockich moteli. W kilkanaście minut po zgłoszeniu, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zlokalizowali motel, w którym miała przebywać kobieta. Drzwi wynajmowanego pokoju były otwarte, na podłodze widoczne były ślady krwi. Policjanci znaleźli nieprzytomną kobietę w łazience i natychmiast udzielili jej pomocy przedmedycznej. 21-latka została przekazana pod opiekę lekarzy.

To kolejne sytuacje, w których płoccy policjanci ratują życie osób, które chcą popełnić samobójstwo. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, czujność oraz odpowiednie podejście do desperatów, którzy chcą odebrać sobie życie. Policjanci biorący udział w tych interwencjach, już po raz kolejny dzięki skutecznym działaniom uratowali życie ludzkie.

Powrót na górę strony