Aktualności

Działania SMOG

Data publikacji 26.02.2019

Jutro policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Policyjna akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Policjanci będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. 
Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Podczas prowadzonych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku skontrolowali 91 pojazdów oraz zatrzymali jeden dowód rejestracyjny od pojazdu w związku z nadmierną emisją spalin.

Powrót na górę strony