Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Święta 2016

Data publikacji 23.12.2016

Dzisiaj rozpoczęły się działania policjantów z drogówki pod nazwą „Bezpieczne Święta 2016”. Na drogach i ulicach policjanci będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących oraz pieszych.

Działania rozpoczęły się dzisiaj i będą trwały do 8 stycznia 2017 r. Okres świąteczno – noworoczny oraz święto Trzech Króli, to czas kiedy wiele osób usiądzie za kierownicą i będzie przemieszczało się po drogach naszego kraju. Jest to również czas, kiedy niestety niektórzy kierowcy zapominają o obowiązku kierowania pojazdem w stanie trzeźwym. Świąteczne spotkania w gronie rodziny i znajomych sprzyjają spożywaniu alkoholu. Po zakończonym spotkaniu niektóre osoby decydują się na prowadzenie pojazdu mimo spożytego wcześniej alkoholu. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne.

Innym zagrożeniem jest prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością.  W związku z tym, że wiele osób przemieszcza się samochodami po drogach i ulicach, ruch w tych miejscach jest bardzo duży, co powoduje jego spowolnienie. Niecierpliwi kierowcy niestety nie zwracają uwagi na innych przepisowo jeżdżących kierowców i bardzo często wymuszają pierwszeństwo przejazdu, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, omijają pojazdy zatrzymujące się przed przejściami dla pieszych aby piesi mogli przejść przez jezdnię. Takie zachowania również prowadzą do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Policjanci w trosce o maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, prowadzą działania pod kątem ujawniania i ograniczania opisanych powyżej zachowań niezgodnych z obowiązującymi przepisami.

Przepisy ruchu drogowego określają zasady jakie powinniśmy stosować w czasie podróżowania samochodem. Najważniejszą jednak zasadą, jaką wszyscy powinniśmy stosować jest zasada życzliwości. W tym wyjątkowym czasie bądźmy dla siebie życzliwi i niech ta życzliwość towarzyszy nam przez cały rok. (K)

Powrót na górę strony