Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Festiwal Przedstawień Profilaktycznych

Data publikacji 01.12.2016

W ostatni dzień listopada w Szkole Muzycznej w Płocku odbyła się gala finałowa II Festiwalu Przedstawień Profilaktycznych „Wolność czy uzależnienie – Twój wybór !” Podczas gali zostały wręczone nagrody, upominki, podziękowania oraz dyplomy dla uczestników Festiwalu. Zaprezentowane zostało również przedstawienie laureata pt. „Prospekt”.

II Festiwal Przedstawień Profilaktycznych „Wolność czy uzależnienie Twój Wybór!” organizowany był przez Komendę Miejską Policji w Płocku, w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego  „Profilaktyka a TY”, który promuje modę na życie bez uzależnień. Partnerami Festiwalu byli: Urząd Miasta Płocka, Fundacja Orlen dar Serca, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku oraz młodzież z grupy PaT Płock.  Przegląd przedstawień odbył się 22 listopada 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku, natomiast Gala finałowa miała miejsce w Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

W ramach Festiwalu zostały zaprezentowane cztery przedstawienia. Były to przedstawienia:

  • „Prospekt” zaprezentowane przez grupę młodzieży „Sami z siebie” z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku
  • „W potrzasku” zaprezentowane przez grupę „Teatr Grawitacja” działającą w Zespole Szkół nr 5 w Płocku
  • „Piekło uzależnienia” zaprezentowane przez grupę „AA Anonimowi Aktorzy” działającą w Zespole Szkół nr 6 w Płocku
  • „Takie nasze przedstawienie” zaprezentowane przez grupę „Szóstka” działającą w Gimnazjum nr 6 w Płocku

Jury festiwalowe miało bardzo trudny wybór gdyż poziom zaprezentowanych przedstawień był bardzo wysoki. Po burzliwych obradach członkowie Jury zdecydowali, że laureatem Festiwalu zostało przedstawienie „Prospekt”, przygotowane w popularnej płockiej „Małachowiance”.

Podczas uroczystej gali finałowej młodzież, która wypełniła aulę w Szkole Muzycznej miała okazję obejrzeć to przedstawienie. Laureaci zostali nagrodzeni, natomiast wszyscy którzy prezentowali podczas Festiwalu swoje przedstawienia zostali uhonorowani upominkami. Nagrody oraz upominki zostały ufundowane przez Urząd Miasta Płocka, Fundację Orlen Dar Serca oraz Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Na zakończenie Gali, na scenie zaprezentowała się grupa PaT Płock, która przedstawiła spektakl pt. „EDEN”. 

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony