Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„EDWARD” – przestrogi dla kierowców

Data publikacji 21.09.2017

W związku z ogólnoeuropejskimi działaniami EDWARD, prowadzonymi w dniu 21 września, których celem jest ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych na drogach, płoccy policjanci i młodzież zorganizowali pikietę na jednym z głównych skrzyżowań w Płocku.

Pikieta rozpoczęła się o godzinie 12.00. Płocka młodzież z Centrum Naukowo – Biznesowego FENIKS, trzymając w ręku transparenty z hasłami nawiązującymi do niebezpiecznych zachowań na drodze, uświadamiała kierowcom jak ważne są decyzje, które podejmują oni w czasie jazdy samochodem. Transparenty dotyczyły m.in. niebezpiecznej prędkości i wymuszeń pierwszeństwa – czyli głównych przyczyn wypadków drogowych, również tych ze skutkiem śmiertelnym.

Poza transparentami kierowcy samochodów, które zatrzymywały się na czerwonym świetle, otrzymywali od funkcjonariuszek z Wydziału Ruchu Drogowego specjalne ulotki o tematyce związanej z bezpieczną jazdą oraz z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z drogi, które zostały przygotowane w związku z dzisiejszymi działaniami. (K)

Powrót na górę strony