Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania policjantów z dziećmi

Data publikacji 06.09.2017

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której policjanci nie tylko dbają o bezpieczeństwo pieszych na przejściach usytuowanych w rejonie szkół, ale także spotykają się z dziećmi w szkołach – zwłaszcza z tymi dziećmi, które po raz pierwszy poszły w tym roku do szkoły lub przedszkola.

Płoccy policjanci podczas spotkań z dziećmi przekazują informację na tematy związane z bezpiecznym korzystaniem z drogi. Dzieci dowiadują się między innymi o tym, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych oraz w tych miejscach, gdzie brak oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci mówią dzieciom, w jaki sposób poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika oraz o tym, do czego służą odblaski i w jaki sposób ratują życie.

Płoccy policjanci prowadzą spotkania nie tylko w płockich szkołach, ale także w szkołach na terenie powiatu płockiego, gdzie dzieci często zmuszone są do poruszania się po drogach, na których nie ma chodników, często również te drogi są słabo oświetlone. Ważnym elementem, na który funkcjonariusze zwracają uwagę podczas spotkać, jest problematyka związana z poruszaniem się w drodze do szkoły na rowerze. Ważne w takim przypadku jest, aby rower był odpowiednio wyposażony w światła i elementy odblaskowe oraz aby rowerzysta również posiadał wyposażenie, które powoduje, że będzie on widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Problematyka związana z poruszaniem się po drogach na rowerze dzieci jest bardzo ważna – zwłaszcza w zbliżającym się już okresie jesienno – zimowym, kiedy na drogach panują trudne warunki do jazdy.

Funkcjonariusze Policji odwiedzają szkoły przez cały czas trwania nauki, jednak we wrześniu te spotkania odbywają się częściej, aby w możliwie jak najlepszy sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które po wakacjach poruszają się po drogach do i ze szkoły i czasami zapominają o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa na drodze.  (K)

Powrót na górę strony