Program profilaktyczny "B&N"

Inauguracja nowego programu profilaktycznego poświęconego bezpieczeństwu niechronionym uczestnikom ruchu drogowego

Data publikacji 28.11.2016

,,Moda na odblaski”-to hasło nowego programu profilaktycznego promującego noszenie elementów odblaskowych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Kampania prowadzona jest w ramach programu „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.

Dziś w siedzibie MZK w Ostrołęce odbyła się inauguracja nowej kampanii poświęconej bezpieczeństwu pieszym ,,Widoczni na drodze”, która ma celu w szczególności zwiększenie świadomości wśród najmłodszych o konieczności używania elementów odblaskowych.

 

Program będzie realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce oraz Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Podczas inauguracji porozumienie rozpoczętego programu podpisał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański oraz Dyrektor MZK w Ostrołęce Pan Ryszard Chrostowski.

 

 

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci rozmawiały z Panią Edytą Korytkowską oraz mł.asp. Tomaszem Żerańskim. Zwróconą uwagę, m.in. na bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej oraz widoczność na drodze zawłaszcza teraz kiedy za oknami zadomowiła się jesień. W inauguracji uczestniczyło około 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

 

Uczniowie podczas przejazdu  autobusami MZK mieli możliwość zapoznania się w praktyce z bezpieczeństwem w środkach komunikacji  oraz obejrzenia na ekranach LCD filmu profilaktycznego  ,,My już wiemy, a Ty?”.

 

Wszyscy uczestnicy z rąk organizatorów otrzymali elementy odblaskowe w postaci kamizelek odblaskowych, zawieszek oraz materiałów dydaktycznych. Rozpoczęty program przewiduje cykl szkoleń z uczniami klas I-III ostrołęckich szkół podstawowych.

 

Z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce za realizację programu odpowiada Wydział Prewencji, Wydział Ruchu Drogowego oraz Zespół ds. Komunikacji Społecznej.

 

 

 

mł.asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony