Aktualności

RAZEM DLA TRZEŹWOŚCI

Data publikacji 20.08.2017

06 sierpnia 2017 roku na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Ostrołęce odbył się „V Trzeźwościowy Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości „Arkadia” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Imprezę wsparło wiele instytucji i podmiotów, w tym Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Przesłaniem pikniku była promocja zdrowego stylu życia – bez uzależnień. Uczestnicy i organizatorzy pikniku pokazali, jak można bawić się i spędzać czas bez używek. W trakcie tej imprezy, wiele osób wzięło udział w biegu „Cross na Ostrej Łące”, odbył się mecz piłkarski, wiele pokazów i występów. Można było również zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego, podszkolić w zakresie udzielania pierwszej pomocy, czy podejrzeć sprzęt służb ratowniczych.

Na najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, jak „Radosny Świetlicobus”, przejażdżki konne, dmuchane zabawki i słodkie niespodzianki.

Uczestnicy pikniku chętnie korzystali z możliwości rozmowy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i obejrzenia radiowozu. Policjanci, dzięki bardzo dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce i lokalnym samorządem, mogli przekazać osobom w różnym wieku około 100 opasek odblaskowych oraz ulotki informacyjne propagujące bezpieczne zachowania i trzeźwość. Z odblaskowych upominków szczególnie cieszyły się dzieci i seniorzy.

Apelujemy do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby promowali trzeźwość w swoich rodzinach i nie wyrażali zgody na żadne z negatywnych zachowań związanych ze stanem nietrzeźwości. Reagujmy szczególnie stanowczo na osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony