Aktualności

Efekty działań pn. „Sierpniowy Weekend”

Data publikacji 18.08.2017

Miniony „długi” weekend na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego można zaliczyć do spokojnych. Nie dochodziło do poważnych zdarzeń drogowych pomimo wzmożonego ruchu pojazdów w tych dniach.

Na drogi Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego skierowanych zostało w sierpniowy „długi” weekend 77 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, 218 policjantów z innych wydziałów oraz 18 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W czasie wzmożonego ruchu pojazdów doszło jedynie do 10 niegroźnych zdarzeń drogowych potocznie nazywanych „kolizjami”.

Gorzej, w odniesieniu do kierujących pojazdami, wygląda kwestia trzeźwości. Ujawniono aż 8 kierujących w stanie nietrzeźwości i 2 kierujących po użyciu alkoholu. Odpowiedzą oni odpowiednio za przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeksu karnego i 87 par. 1 kodeksu wykroczeń.

Apelujemy o to, by nie tolerować w najbliższym otoczeniu kierowców wsiadających „za kółko” po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że takie osoby kierując pojazdami stwarzają poważne zagrożenie dla siebie, bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony