Aktualności

„ODBLASK TO NIE OBCIACH” – również w Ostrołęce

Data publikacji 17.08.2017

Wczoraj na placu Generała Józefa Bema w Ostrołęce została zainaugurowana akcja „Odblask to nie obciach”. Jest to kolejne z działań promujących bezpieczeństwo „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”, w które włączyła się Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. W spotkaniu poświęconym tej akcji wzięli udział przedstawiciele ostrołęckiej Komendy Policji, Starostwa Powiatowego, Straży Miejskiej, MZK, Kwiaciarni „Ewa” i „Piekarni Kurpiowskiej Serafin” oraz ostrołęckie media.

Pomysłodawcą i organizatorem tej akcji jest Sławomir Piotrowski z grupy „Sławek i Przyjaciele”. Partnerami oraz sponsorami z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego są m.in.: Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta, Miejski Zakład Komunikacji, Starostwo Powiatowe, Straż Miejska oraz „Nikko Sushi”, „Forma 5 Club”, „Tettsui Security”, „Galeria Bursztynowa”, „Mj Project”, „Englishstop”, „Piekarnia Kurpiowska Serafin”, „Mróz Inżynieria”, „Prospecto Polska”, „Kwiaciarnia Ewa”, „Oldar”, „Max-Pro”, „Agencja Reklamowa 2er”.

Akcja ma na celu promowanie noszenia odblasków wśród osób w każdym wieku przy pomocy tzw. „Magicznej Tuby”. Pomysłodawca akcji zaprezentował i rozdał to urządzenie partnerom, aby na naszym terenie mogło być wykorzystane w działaniach profilaktycznych. O bezpieczeństwie „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego” oraz roli działań profilaktycznych w aspekcie ograniczenia ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem mówił pomysłodawca akcji – Sławomir Piotrowski oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak, Edyta Korytkowska z MZK w Ostrołęce, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce - Grzegorz Gawkowski i Magdalena Mrozek-Rawa ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Głos w tej sprawie zabrali również sponsorzy, którzy włączyli się akcję „Odblask to nie obciach”, tj. m.in. przedstawiciele „Piekarni Kurpiowskiej Serafin” i Kwiaciarni „Ewa”.

Organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji „Odblask to nie obciach” są przekonani o słuszności organizacji tego typu działań profilaktycznych. Właśnie dzięki zaangażowaniu w nią wielu osób, instytucji i podmiotów, pozytywne efekty akcji mogą być widoczne już w niedalekiej przyszłości.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych zarówno na obszarze poza terenem zabudowanym, jak też w terenie zabudowanym, co wielokrotnie zwiększa bezpieczeństwo „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony