Aktualności

Policja Ostrołęka: podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 06.05.2024

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 146 pojazdów, których kierowcy popełnili 135 wykroczeń w ruchu drogowym. Aż 112 z nich polegały na przekroczeniu dozwolonej prędkość. Głównie z uwagi na zły stan techniczny policjanci zatrzymali również 6 dowodów rejstracyjnch od pojazdów. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. kom. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 65 pojazdów, których kierowcy popełnili 55 wykroczeń w ruchu drogowym.

Aż 51 z nich polegało na  przekroczeniu dozwolonej prędkość. Głównie z uwagi na zły stan techniczny policjanci zatrzymali również 1 dowodów rejstracyjnch od pojazdów.

Dwóm "szybkim" kierowcom zatrzymano także prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 51 km/h

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony