Aktualności

PROMOWALI SŁUŻBĘ W POLICJI WŚRÓD UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Data publikacji 19.04.2024

O pracy w Policji, procedurze rekrutacyjnej i trwającym naborze do formacji, funkcjonariusze i pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dziś rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Mundurowi zachęcali przyszłych absolwentów, by po ukończeniu szkoły zdecydowali się służyć społeczeństwu. Młodzież miała szansę usłyszeć zalety oraz trudy związane z wykonywaniem zawodu i poznać miejsce pełnienia służby przez funkcjonariuszy z różnych wydziałów.

 

Policjanci z różnych komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia spotkali się dziś z uczniami szkół ponadpodstawowych tj. Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Spotkanie miało na celu pomóc młodzieży w wyborze ich dalszej drogi zawodowej poprzez przekazanie im informacji dotyczących służby w Policji.

Funkcjonariusze opowiadali o specyfice pracy w formacji, którą reprezentują i satysfakcji, jaką daje służba na rzecz społeczeństwa.

Uczniowie usłyszeli również o wymaganiach, które musi spełnić osoba chcąca wstąpić do Policji oraz dokumentach, jakie powinna złożyć, by rozpocząć procedurę wcielenia do mundurowych szeregów. Nie zabrakło także informacji na temat poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów do służby.

To było sympatyczne spotkanie z niezwykle otwartymi, ale też odważnie zadającymi pytania młodymi ludźmi, zakończone dawką humoru i uśmiechu. Na uwagę zasługuje także odpowiedzialność młodych ludzi co do wyboru dalszej drogi życiowej. Jak wynika z przeprowadzonych spotkań sama  młodzież docenia plusy związane ze służbą w Policji w postaci, m.in. atrakcyjnego wynagrodzenia, stabilnego zatrudnienia oraz możliwości przejścia na wcześniejszą na emeryturę.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem!

Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pod numerem telefonu 47 704 15 68 odpowie na wszystkie pytania dotyczące naboru do służby w Policji.

Przypominamy, że policjant po ukończeniu półrocznego szkolenia podstawowego, do ukończenia 26 roku życia może liczyć na zarobki w wysokości na 5800 złotych "na rękę".

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony