Aktualności

Bezpieczny - ,,Niechroniony ”

Data publikacji 02.08.2017

Jutro od wczesnych godzin porannych, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce włączą się w ogólnopolskie działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Działania zostaną przeprowadzone w godzinach 06.00 - 22.00.

„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, tj. piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści, co jakiś czas uczestniczą w zdarzeniach drogowych, do których dochodzi na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zazwyczaj są one dla nich tragiczne w skutkach, bo w zderzeniu z samochodem, osoby te doznają poważnych obrażeń ciała, a nawet dochodzi do zgonów takich osób. Opisywane działania mają na celu zwiększenie aktywności funkcjonariuszy ostrołęckiej Policji w miejscach, w których dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”. Policjanci będą zwracać uwagę pieszym, rowerzystom, motorowerzystom i motocyklistom, gdy dopuszczą się oni niewłaściwego zachowania na drodze. Będą dyscyplinować również kierujących samochodami, gdy niewłaściwie zachowają się oni względem „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

O czym należy pamiętać każdego dnia, nie tylko w dniu, gdy przeprowadzane są takie działania?

Jako uczestnicy ruchu drogowego musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze! Warto zdjąć nogę z gazu, aby przyjrzeć się temu, co dzieje się wokół. Duża prędkość nie sprzyja bezpieczeństwu. Nie pozbawiajmy w ten sposób innych zdrowia i życia.

Drodzy „Niechronieni”! Nie jesteśmy sami na drodze i na przejściach dla pieszych. Musimy zachować szczególną ostrożność i koncentrację w każdej chwili, gdy przemieszczamy się z punktu „A” do punktu „B”. Może nas to uchronić od długotrwałego pobytu w szpitalu, utraty zdrowia a nawet życia, które jest największą wartością. Ta ostrożność i koncentracja musi być połączona z respektowaniem przepisów ruchu drogowego.

   

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony