Aktualności

Policyjne działania ,, Prędkość” – cały weekend

Data publikacji 28.07.2017

Od dziś do niedzieli 30 lipca na terenie powiatu ostrołęckiego, policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracimy prawo jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym od dziś policjanci z ostrołęckiej ,,drogówki”   prowadzą przez cały weekend wzmożone działania Policji „Prędkość”. Ich celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas  działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że  obowiązują  przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Apelujemy o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze!

 

asp. Tomasz Żerański

KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony