Aktualności

Podejrzany o kradzież laptopa z zaparkowanego samochodu ustalony i zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 25.07.2017

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali ostrołęczanina, który podejrzany jest o kradzież laptopa z niezamkniętego citroena. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i wstępnie przyznał się do jego popełnienia. Apelujemy do Państwa o zamykanie swoich pojazdów nawet jeśli opuszczamy je na przysłowiową chwilę. Nie zostawiajmy również na widoku żadnych wartościowych przedmiotów

W piątek w późnych godzinach wieczornych dyżurny ostrołęckiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą kradzieży. Według oświadczenia osoby zgłaszającej nieznany sprawca z jej niezamkniętego citroena, który był zaparkowany w centrum Ostrołęki ukradł torbę z laptopem. Kobieta wartość strat oszacowała na kwotę około 1000 złotych.

Po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast w sprawę zaangażowali się ,, kryminalni”. Ich sprawne działania pozwoliły już następnego dnia rano na zatrzymanie  podejrzewanego o tą kradzież mężczyzny. Okazał się nim około 30 – letni ostrołęczanin, został on zatrzymany w policyjnym areszcie.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży, wstępnie przyznał się do jego popełnienia i odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Pamiętajmy, że czasem ,,okazja czyni złodzieja”, dlatego zwracamy się z apelem do Państwa o niepozostawianie żadnych wartościowych rzeczy, szczególnie z niezamkniętych pojazdach. Wystarczy tylko chwila, aby dany przedmiot ,,zmienił właściciela”. Zamykajmy nasze pojazdy, nawet w przypadku krótkotrwałego wyjścia np. ,,do sklepu”.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony