Aktualności

Bezmyślność kierowcy niemal nie doprowadziła dzisiejszej nocy do tragedii. Nigdy nie decydujmy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Data publikacji 24.07.2017

Blisko 1,5 promila alkoholu miał kierujący renault, który dziś w nocy doprowadził do zdarzenia drogowego na terenie gm. Goworowo. W wyniku wypadku dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a wręcz głupotą, przez którą możemy zmarnować życie swoje oraz innych niewinnych osób.

Wczoraj tuż przed północą ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego. Na miejsce skierowano policjantów z posterunku policji w Czerwinie oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący renault 28 – letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od Pasiek w kierunku Goworowa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Zdarzenie zaistniało w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Wraz z kierowcą w aucie podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn w wieku około 30 i 19 lat, którzy zostali  przewiezieni do szpitala.

  Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie prawie półtora promila alkoholu.  Dodatkowo mężczyzna nie posiadał innych wymaganych dokumentów podczas kontroli. Zostały mu  zatrzymane prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Pamiętajmy, że wsiadając za ,,kółko” bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za osoby, które z nami podróżują, a także innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem  pod wpływem alkoholu, to jedna z gorszych decyzji, jaką możemy podjąć w swoim życiu.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony