Aktualności

UWAGA! OSZUŚCI METODĄ „NA POLICJANTA” ZNÓW AKTYWNI!

Data publikacji 19.07.2017

Mieszkanka naszego miasta nie dała się zwieść słowom mężczyzny podającego się za policjanta. O fakcie rozmowy telefonicznej z rzekomym „policjantem” powiadomiła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dzięki swojej czujności, mieszkanka Ostrołęki nie dała się oszukać i uchroniła przed utratą swoje oszczędności. Ostrzeżmy Seniorów z naszych rodzin o tego typu zagrożeniach!

          Około 30 minut temu, do mieszkanki Ostrołęki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Poinformował ją, że prowadzi szeroko zakrojone działania policyjne przeciwko hakerom komputerowym. Namawiał on mieszkankę naszego miasta do przekazania mu swoich oszczędności lub przelania ich na konto bankowe. Jednak czujność i rozwaga zwyciężyły w tym przypadku, co zasługuje na ogromną pochwałę. Mieszkanka Ostrołęki nie tylko nie dała się nabrać „fałszywemu policjantowi”. Zadzwoniła również do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i poinformowała go o całym zdarzeniu.

 

          Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą telefonicznie o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy, nie proszą o przelewanie ich na konto bankowe ani nie zwracają się z prośbą o zakładanie nowego konta bankowego.

          Nie informują również o prowadzonych działaniach operacyjnych.

 

            Bierzmy przykład z Pani, której dotyczy opisany przypadek. Bądźmy czujni! Ostrożność może uchronić nas od popełnienia błędu i utraty oszczędności.

 

            O takich przypadkach informujmy Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dzwoniąc na numer telefonu 997 lub 112.

 

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony