Aktualności

Uciekł z miejsca wypadku – szybko został zatrzymany przez policjantów z Myszyńca

Data publikacji 19.07.2017

Kompletną bezmyślnością wykazał się kierowca vw, który wczoraj spowodował wypadek drogowy w Myszyńcu. W jego wyniku jedna osoba trafiła do szpitala. Po zdarzeniu kierowca uciekł z miejsca wypadku. Sprawne działania policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu pozwoliły na szybkie jego zatrzymanie. Mężczyzna był pijany oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2020 roku.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 23:00  dyżurny ostrołęckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Myszyńcu.

Na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz Ostrołęki oraz służby ratunkowe. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierujący vw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (ul. Targowej) w kierunku trasy W 645 stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku auto tyłem znajdowało się częściowo w wodzie.

Po zdarzeniu kierowca uciekł z miejsca wypadku, a na miejscu pozostawił około 60 – letnią mieszkankę powiatu z urazem nogi, która została zabrana do szpitala.  

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z Myszyńca już kilkanaście minut po zdarzeniu podejrzewany o kierowanie vw został zatrzymany. Okazał się nim około 30 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W chwili zatrzymania alkomat w jego organizmie  wykazał ponad 1,6 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko, sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2020 roku. Nieodpowiedzialny kierujący został osadzony w policyjnym areszcie i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.  Pasażerka pojazdu również znajdowała się w stanie nietrzeźwości, jej wynik to ponad promil alkoholu w organizmie.

Dalsze czynności w tej sprawie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia prowadza policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

 Apelujemy do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie ,, za kółko” po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że jedną ,,głupią” decyzją możemy zmarnować życie swoje, swoich bliskich oraz innych niewinnych osób.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony