Aktualności

Policjanci z Ostrołęki kontynuują kampanię ,, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 14.07.2017

Bezpieczeństwo podczas wakacji było przedmiotem spotkania uczestników półkolonii z ostrołęckiej spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Hallera. Spotkanie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podczas wakacji wypoczynek nad wodą jest jedną z najczęstszych formą spędzania wolnego czasu, ale tym samym dużym zagrożeniem.

Dlatego też ostrołęccy funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo ,,najmłodszych” w swojej siedzibie spotkali się z uczestnikami kolonii zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową przy ul. Hallera, gdzie rozmawiano na tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą, w domu oraz w Internecie.

Wizyta była dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się pracy i wyposażeniu ostrołęckich mundurowych. Dzieci mogły zapoznać się z pracą dyżurnego jednostki, zwiedzić siłownię, tzw. niebieski pokój, a także dokładnie obejrzeć policyjne radiowozy i salę odpraw.

 Właśnie na sali odpraw rozmawiano na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, prac polowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w szczególności bezpiecznego poruszania się na rowerze, a także właściwego wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy kolonii mogli też odwiedzić policyjnych ,,czworonogów”. Podczas spotkania mundurowi wręczyli najmłodszym ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony