Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 26.10.2023

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili trzech rowerzystów, którzy wbrew obowiązującym przepisom przejeżdżali po przejściu dla pieszych.

Dodatkowo mundurowi z ostrołęckiej drogówki udaremnili jazdę 3 pijanym rowerzystom, którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy naszym bliskim kamizelkę odblaskową, być może to będzie dla nich najlepszy prezent jaki otrzymają, ponieważ uratuje im to co najcenniejsze...życie.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony