Aktualności

Wracają ujemne temperatury - wspólnie uchrońmy osoby przez wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 17.10.2023

Według zapowiedzi synoptyków w najbliższych dniach temperatury spadną kilka stopni poniżej zera. W związku z powyższym zawracamy się do mieszkańców z prośbą o informowanie odpowiednich służb i instytucji w przypadku zauważenia osoby zagrożonej wychłodzeniem organizmu. Pamiętajmy: jeden nasz telefon może uratować ŻYCIE.

Ostrołęccy policjanci, podczas służby każdej doby kontrolują miejsca z których mogłyby korzystać osoby bezdomne.  Pomimo utrzymującej się do tej pory dość dobrej aury, na zewnątrz noce jednak robią się coraz chłodniejsze. Policyjne kontrole mają na celu sprawdzenie takich właśnie obiektów, z których mogliby chcieć skorzystać bezdomni. Jesienią i zimą istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie posiadając własnego lokum, mogą nocować w pustostanach. Przeprowadzone kontrole obiektów, to jedno z wielu sprawdzeń, które realizują policjanci z prewencji w okresie jesienno-zimowym w ramach podpisanego porozumienia „Pomocna Dłoń”.

POLICJA OSTROŁĘKA:

Zwracamy się do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, kierującej się do pustostanu, czy też śpiącej np. na ławce w parku, bądź mieszkającej samotnie, czy też nieporadnej życiowo natychmiast powiadomić policję. Dotyczy to również podejrzenia zasłabnięcia. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia.

Policjanci  zweryfikują  każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych, bez ogrzewania.

PAMIĘTAJ, JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony