Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 12.10.2023

Ostrołęccy policjanci z drogówki przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa działania będą kontynuowane.

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili aż wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców, rowerzystów, jak i pieszych.

Podczas działań ujawniono aż 44 kierowców, którzy poruszając się w rejonie przejść dla pieszych przekroczyli dozwoloną prędkość.

Nie bez winy byli także sami niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. 15 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi o rowerzystów to 7 z nich przekroczyło przejście wbrew obowiązującym przepisom przejeżdżając na nim na rowerze powodując przy tym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy naszym bliskim kamizelkę odblaskową, być może to będzie dla nich najlepszy prezent jaki otrzymają, ponieważ uratuje im to co najcenniejsze...życie.

kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony