Aktualności

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE OSTROŁĘKI I POWIATU – FILM INSTRUKTAŻOWY POKAZUJĄCY W JAKI SPOSÓB DODAC NOWE ZGŁOSZENIE

Data publikacji 05.07.2017

Ostrołęccy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze z Ostrołęki otrzymali 830 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Każde zgłoszenie napływające od Państwa jest przez nas wnikliwie sprawdzane, a we wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Jest to innowacyjne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

 Od początku funkcjonowania ,, Mapy” do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 830 zgłoszeń, które dotyczyły różnego rodzaju zagrożeń. Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową Policji, gdzie znajdują się linki przekierowujące bezpośrednio do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w tworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez zgłaszanie zagrożeń dzielnicowym ostrołęckiej komendy, oraz komisariatu i posterunków policji podległych KMP w Ostrołęce.

W załączniku zamieszczamy film pokazujący, w jaki sposób można dodać nowe zgłoszenie.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Pliki do pobrania

  • 3.34 MB
Powrót na górę strony