Aktualności

Podejrzani o kradzieże na terenach ogródków działkowych zatrzymani

Data publikacji 04.07.2017

Ostrołęccy policjanci zatrzymali 4 osoby do sprawy kradzieży z działek na ogródkach działkowych w Ostrołęce. Skradzione przedmioty zostały wycenione przez ich właścicieli na łączną kwotę pomad 1600 złotych. Wszystkie rzeczy zostały przez policjantów odzyskane i przekazane prawowitym właścicielom. Osoby usłyszały już dwa zarzuty kradzieży i wstępnie przyznały się do ich popełnienia.

W ostatnim czasie od właścicieli działek na terenach ogródków działkowych otrzymaliśmy kilka sygnałów dotyczących kradzieży oraz zniszczenia mienia.

Po otrzymanych zgłoszeniach na wskazane miejsca skierowano zwiększoną ilość policyjnych  patroli, m.in. dzielnicowych. W lokalnych mediach zamieszczono apel dotyczący właściwego zabezpieczania ,, działek” oraz postępowania w przypadku zauważenia podejrzanych tam osób.

Na apel odpowiedziała jedna z młodych mieszkanek Ostrołęki, która zachowała się odpowiedzialnie i widząc podejrzane osoby przebywające na terenach ogródków działkowych poinformowała o tym fakcie dyżurnego ostrołęckiej policji.  Zdarzenie mialo miejsce w miniony piatek około północy.

Już kilkadziesiąt sekund po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy zatrzymali dostawczy pojazd, w którym znajdowało się  3 mężczyzn i jedna kobieta. W pojeździe ujawniono także  plastikowe zabawki w postaci domku, zjeżdżalni dziecięcej oraz ogrodowego basenu ze stelażem.

Osoby te są mieszkańcami sąsiednich powiatów w wieku od 22 do 33 lat. Jak ustalono przedmioty zostały skradzione z dwóch działek, a ich wartość została oszacowana przez ich właścicieli na kwotę około 1600 złotych. Przedmioty po wykonanych czynnościach zostały zwrócone właścicielom.

Wszystkie osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie, usłyszały już dwa zarzuty  kradzieży i wstępnie przyznali się do ich popełnienia. Przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dalsze  czynności w tej sprawie prowadza policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony