Aktualności

Trwają działania "prędkość" – Apelujemy do Państwa o ostrożną jazdę

Data publikacji 04.07.2017

Od godziny 06.00 policjanci ostrołęckiej komendy prowadzą działania „Prędkość”. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości i realizowane na terenie całego kraju. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Dzisiejsze działania potrwają do godziny 22.00.

Podczas dzisiejszej akcji policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego korzystają z wszystkich dostępnych urządzeń do pomiaru prędkości, w tym z nieoznakowanego ,, wideorejestratora”.

 Policjanci sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują ich stan trzeźwości, a też sprawdzają wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewożą w samochodach swoje dzieci.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne i opady deszczu zwracamy się do Państwa o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że w ,,takich” warunkach samochód potrzebuje dużo większej odległości do zatrzymania. Bierzmy to pod uwagę bez względu, czy jesteśmy kierowcami, czy też pieszymi podczas np. zbliżania się do przejść dla pieszych.

Działania „Prędkość” zakończą się dzisiaj o godzinie 22.00


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony