Aktualności

Lustracja dróg i oznakowań w okolicach szkół i placówek oświatowo wychowawczych

Data publikacji 30.08.2023

Chociaż wakacje nadal trwają, a do rozpoczęcia nauki zostało jeszcze kilka dni, to już policjanci ostrołęckiej drogówki przeprowadzili lustrację oznakowania w rejonie szkół i placówek oświatowych. Wszystko po to, aby z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dzieci i młodzież mogła bezpiecznie dotrzeć do szkół.

Wzorem lat ubiegłych przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z ostrołęckiej drogówki dokonują lustracji w rejonach szkół i placówek oświatowo- wychowawczych na terenie naszego miasta i powiatu. Celem realizowanych działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W sierpniu funkcjonariusze sprawdzili oznakowanie 75 szkół na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego - nie ujawnili niepawidłowości w tym zakresie.

 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy ujawnią jakiekolwiek nieprawidłowości dot.oznakowania na naszych drogach, nie tylko przy szkołach, o informowanie właściwych służb lub Policji. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

Sygnały w tej sprawie można kierować do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pod numer telefonu 47 704 14 31.

Każdy ma prawo w ramach tych działań zgłaszać swoje uwagi co do stanu dróg w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia-niewłaściwa infrastruktura drogowa.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego od 4 września br. policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony