Aktualności

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru

Data publikacji 03.07.2017

Zaledwie kilka godzin wystarczyło ostrołęckim funkcjonariuszom na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o kradzież roweru o wartości 3000 złotych. Jednoślad po wykonanych czynnościach został przekazany właścicielowi. Zwracamy się z prośbą o zabezpieczanie swoich ,,dwóch kółek”. Przypięcie jednośladu to trwałego elementu w dużej mierze utrudni działanie potencjalnemu sprawcy.

Wraz ze wzrostem zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów, policjanci z Ostrołęki wzmożyli działania zapobiegające tego typu kradzieżom. Efektem ich działań jest kolejny odzyskany rower i kolejna zatrzymana osoba podejrzana o kradzież ,,dwóch kółek”.  

 

W piątkowe południe dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o kradzieży roweru na terenie Ostrołęki. Jego właściciel wartość oszacował na kwotę około 3000 złotych. Rower nie był w żaden sposób zabezpieczony.

Natychmiast po odebraniu zgłoszenia informacja wraz z opisem jednośladu została przekazana do wszystkich patroli na terenie naszego miasta i powiatu. W sprawę  zaangażowali się funkcjonariusze z wydziału   kryminalnego.

Ich sprawne działania pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie już kilka godzin po otrzymanym zgłoszeniu mężczyzny podejrzewanego o tą kradzież. Okazał się nim około 31 – letni ostrołęczanin, został on zatrzymany na jednej z ulic Ostrołęki i osadzony w policyjnym areszcie.  

Mężczyzna wstępnie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu kradzieży i będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed Sądem.

 

Jeszcze raz apelujemy o właściwe zabezpieczanie swojego jednośladu. Rower przypinamy do trwałego elementu, np. znaku drogowego, parkometru, balustrady, kaloryfera na korytarzu. Zostawiając rower przed sklepem róbmy to zawsze w widocznym miejscu, NIGDY w bramie, czy np. za kioskiem. Zabezpieczenie w postaci łańcucha zawsze przekładamy przez ramę roweru i tylne koło.

Pamiętajmy o tym, aby  nigdy nie  zostawiać roweru bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Takie zachowanie, to zaproszenie dla złodzieja. Wystarczy tylko kilka sekund. A im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok. W tym przypadku duże znaczenie ma tu zastosowanie powiedzenia “okazja czyni złodzieja”.

Oczywiście jeśli to możliwe, to zostawiajmy nasz jednoślad w miejscu, który jest objęty monitoringiem.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony