Aktualności

Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość - będący w pobliżu byli policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED, którzy przerwali niebezpieczną jazdę

Data publikacji 02.08.2023

Ostrołęccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy „SPEED” kontynuują działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. ,,Szybki” kierowca już stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem. Do jego konta kierowcy zostało dodanych 10 punktów karnych. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i wyobraźnie na drodze. Pamiętajmy, że to nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego, z jaką prędkością poruszamy się na drodze, lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować dla własnego i innych bezpieczeństwa.

Chyba już wszyscy kierowcy zdążyli się zapoznać z obowiązującym od 1 stycznia ubiegłego roku nowym taryfikatorem. Niestety pomimo tego niektórzy w dalszym ciągu nie przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczący prędkości.

W miniony poniedziałek policjanci z ostrołęckiego ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED dbali o bezpieczeństwo na terenie powiatu makowskiego. W pewnej chwili w obszarze zabudowanym zauważyli oni szybko jadący pojazd marki mazda. Sprawdzenie prędkości wykazało, że nieszkaniec województwa podlaskiego porusza się on ponad dwa razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kierowca przy ograniczeniu do 50 poruszał się z prędkością 114km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Jeszcze raz apelujemy o przestrzeganie limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Szanujmy także zdobyty czasami z ogromnym trudem blankiet prawa jazdy. Co najważniejsze, takie zachowanie na drodze zapewni nam oraz innym użytkownikom dróg bezpieczeństwo.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony