Aktualności

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI I NIGDY NIE WSIADAJMY ,, ZA KIEROWNICĘ” BĘDĄC POD WPŁYEM ALKOHOLU

Data publikacji 07.07.2023

Bez względu na to, czy poruszamy się autem, ciągnikiem rolniczym, czy jednośladem, to jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem oraz bezmyślnością, która może zakończyć się tragedią wielu osób. Świadków tego rodzaju sytuacji prosimy o właściwą reakcje, jeden odpowiedzialny telefon może uratować życie.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest także PRZESTĘPSTEM zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy ze swojego postępowania i decyduje się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu – nie bacząc na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety takie zachowanie dotyczy zarówno Seniorów, osób w średnim wieku, jak i młodych.

 

Należy pamiętać, że w przypadku takiego zachowania, czy też spowodowania zdarzenia drogowego nie unikniemy odpowiedzialności. ,,Po” jest już za późno na refleksje i przemyślenia. Nikt z nas nie posiada wehikułu czasu, który pozwoliłby nam się cofnąć choć o kilka minut. Powinniśmy  zdawać sobie sprawę, że w ciągu jednej błędnej decyzji możemy przekreślić życie, naszych bliskich, czy niewinnych osób.

Apelujemy do Państwa o odpowiedzialność i nie wsiadanie po alkoholu do jakiegokolwiek pojazdu. Wybierając się ,,do znajomych’’ pomyślmy wcześniej o tym, żeby zapewnić sobie bezpieczny transport do domu.

Zwracamy się z apelem także do ludzi młodych, aby przewidywali konsekwencję swojego zachowania. Chwila nieodpowiedzialności może nas kosztować ,,życie” . Bierzmy także odpowiedzialność za osoby, które wieziemy autem.

Pamiętajmy, aby nie wsiadać do samochodu z osobami, które spożywały alkohol.

Jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji, to powinniśmy poinformować o tym policję.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony