Aktualności

Zderzenie rowerzysty z ciężarówką – apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących autami, jak i jednośladami

Data publikacji 27.06.2017

Jedna osoba została ranna w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś na ul. Ostrowskiej w Ostrołęce. Na miejscu pracowali policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

O zdarzeniu dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony dziś około godziny 10: 20. Według osoby zgłaszającej w zdarzeniu brał udział pojazd osoby i rowerzysta. Natychmiast na miejsce wypadku skierowano mundurowych z ostrołęckiej ,, drogówki” oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń do zderzenia doszło podczas manewru wyprzedzania rowerzysty przez kierującego ciężarowym manem. W trakcie manewru wyprzedzania kierujący rowerem około 60 – letni ostrołęczanin stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jadący w tym samym kierunku pojazd, następnie upadł za pojazdem.

W wyniku zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierujący manem również mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego w wieku około 60 lat był trzeźwy.

Dalsze czynności mające na celu ustalenie przyczyn tego zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy.

 


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony