Aktualności

Policjanci wspierają akcję krwiodawstwa

Data publikacji 26.06.2017

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Ostrołęce po raz kolejny włączyli się w zbiórkę krwi dla osób potrzebujących. Mundurowi wspólnie z innymi służbami ratunkowymi przeprowadzili inscenizację wypadku drogowego. Działania policjantów odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii ,, Kręci mnie Bezpieczeństwo” zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W szeregach ostrołęckiej policji znajduję się co najmniej kilkadziesiąt osób, którzy są honorowymi dawcami krwi.

Mundurowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są akcję krwiodawstwa. Często  bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny, gdzie była pilnie potrzebna krew. Praca w policji to służba dla społeczeństwa, dlatego policjanci i pracownicy cywilni zawsze odpowiadają na apele dotyczące oddawania krwi. Niestety pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która potrafiłaby zastąpić w pełni ludzką krew.

Dlatego w minioną sobotę policjanci z wydziału ostrołęckiego ruchu drogowego włączyli się  w z zbiórkę krwi organizowana przez HDK PCK w Ostrołęce reprezentowanego przez sekretarza i koordynatora klubu Pana Pawła Stawickigo.  Mundurowi w trakcie zbiórki przeprowadzili wraz z innymi służbami symulację wypadku drogowego.

Zdając sobie sprawę, jak bardzo potrzebna jest krew osobom poszkodowanym, m.in. w wypadkach drogowych co  najmniej kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce jest  honorowymi dawcami krwi.


mł. asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony