Aktualności

Podejrzany o kradzież portfela zatrzymany przez ostrołęckich policjantów zaledwie godzinę od zgłoszenia

Data publikacji 09.06.2023

Zatrzymywanie sprawców przestępstw i odzyskanie skradzionego mienia jest dla ostrołęckich policjantów priorytetem. Dzięki sprawnym działaniom policjantów podejrzany o kradzież portfela został ustalony i zatrzymany niespełna godzinę od kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie.

W miniony wtorek do policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu zgłosiła się 53-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która zawiadomiła o kradzieży portfela z zawartością gotówki. Do kradzieży miało dojść w jednym z lokali gastronomicznych na terenie tej gminy.

W poszukiwanie sprawcy tego zdarzenia zaangażowali się policjanci z Myszyńca. Funkcjonariusze „krok po kroku” wykonywali żmudne, ale konieczne czynności, które szybko dały oczekiwany efekt.

Zaledwie po kilku godzinach policjanci wytypowali mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który był podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa. Wstępnie ustalono, że po wyjęciu gotówki mężczyzna portfel wyrzucił do kosza na śmieci. Akcja jego zatrzymania została przeprowadzona na jednej z posesji naszego powiatu i trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został przewieziony do Komisariatu Policji w Myszyńcu, gdzie wykonano z nim niezbędne czynności procesowe.

 Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży do którego się przyznał. Policjanci odzyskali także skradzioną gotówkę.

Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony