Aktualności

Wypadek śmiertelny - apelujemy o odpowiedzialności i ostrożność

Data publikacji 09.06.2023

Wczoraj na terenie gm. Czerwin doszło do wypadku drogowego. Niestety w jego wyniku śmierć poniósł 4-letni chłopiec, natomiast kierowca auta został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala. Jak ustalono w ogóle nie powinien on znajdować się na drodze w roli kierowcy, ponieważ nie miał prawa jazdy, posiadał natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ze wstępnych ustaleń również wynika, że 30-latek mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Wczoraj wieczorem do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego, który miał miejsce w m. Gucin (gm. Czerwin). Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący audi 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc od Suchcic na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w drzewo.

Wraz z nim podróżował jego 4-letni syn, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca audi z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Ostrołęccy policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 30-latek nie posiada prawa jazdy oraz że został wobec niego orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2026 roku. Ponadto jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci wraz z technikiem kryminalistyki wykonali wiele czynności procesowych w postaci, m.in. przesłuchania świadków zdarzenia, wykonaniu zdjęć, szkiców oraz oględzin  miejsca zdarzenia, jak i pojazdu biorącego w nim udział. Wszystko po to, aby jak najdokładniej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony