Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Data publikacji 05.06.2023

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 110 pojazdów ujawniając 102 wykroczeń. Aż 94 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto dwóch kierowców z powodu rażącego przekroczenia prędkości straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zatrzymano także 2 dowody rejstracyjne od pojazdów głównie za stan techniczny.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i ostrożność. Niech nas nie zwiedzie piekna pogoda, pomimo dobrych warunków atmosferycznych w miniony weekend odnotowalismy zwiększoną ilość zdarzeń drogowych.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony