Aktualności

XIII edycja kursu samoobrony rozpoczęta

Data publikacji 27.11.2016

Kolejnych 30 Pań weźmie udział w trzynastej już edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna”. W dotychczasowych szkoleniach wzięło udział łącznie około 500 kobiet. Organizatorzy oprócz zajęć praktycznych przygotowali dla uczestniczek również bogatą ofertę zajęć teoretycznych z zakresu ,m.in. prawa, bezpieczeństwa w ruchu drogowym przemocy w rodzinie, psychologii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziś też odbyły się pierwsze zajęcia z samoobrony w Fight Academy.

Dziś  w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęła się inauguracja XIII edycji kursu samoobrony dla Pań ,, Bądź Bezpieczna”,.

 

Uczestniczki kursu przez kilka najbliższych tygodni będą szkolić się teoretycznie i praktycznie pod czujnym okiem instruktorów. Podczas tej edycji przekroczona zostaje liczba pół tysiąca Pań, które zostały przeszkolone w ramach poprzednich edycji kursu. Najwięcej zajęć zostanie przeprowadzonych z samoobrony – ponad 30 godzin. Reszta to zajęcia teoretyczne, m.in. z psychologii i wiktymologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym,zdrowego odżywiania oraz psychologii.

 

 

 Panie będą mogły także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów z klubu strzeleckiego ,,Obrońca” w Troszynie.  Słowa zapewnienia, że XIII edycja kursu na pewno nie będzie pechowa padły z ust zarówno organizatorów, jak i samych uczestniczek. Pierwsze zajęcia z samoobrony odbyły się już dziś w Fight Academy, a poprowadził je Arkadiusz Ludwiczak.

 

 

Powrót na górę strony