Aktualności

Rusza policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2017”

Data publikacji 23.06.2017

Rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2017”, w którą jak co roku aktywnie angażują się ostrołęccy policjanci. Policyjni motorowodniacy, patrole zmotoryzowane i piesze, a także funkcjonariusze ,,po cywilnemu” zadbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. ,,Drogówka” będzie kontrolować autokary wyjeżdżające z dziećmi na upragniony wypoczynek oraz czuwać nad bezpieczeństwem ,, na drodze”. Zwiększona liczba policyjnych patroli będzie także skierowana w rejonu osiedli mieszkaniowych.

Policyjne działania potrwają do końca wakacji. W ich realizacji wezmą udział  zarówno policjanci wydziału prewencji,  ruchu drogowego jak i służby kryminalnej. Systematyczne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie,  m.in. podczas weekendowych wyjazdów i powrotów oraz w okolicach odbywających się imprez, festynów i dyskotek.  Mundurowi  sprawdzać będą trzeźwość kierujących – zarówno pod kątem spożywania alkoholu jak innych środków odurzających. Prowadzone będą także kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Zapowiadamy  bezwzględne i surowe kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń.

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą kontrolować autokary wyjeżdżające na wypoczynek z dziećmi. Kontrole autokarów w Ostrołęce będą przeprowadzane przez policję na parkingu przed marketem "Lidl" (ul. Witosa). Kontrolę należy odpowiednio wcześnie zgłosić - bezpośrednio do wydziału ruchu drogowego pod numerem telefonu 29 - 760 - 14- 30, lub u dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 29 - 760 - 14- 24.

Policjanci ,,wodniacy”” będą przy użyciu policyjnej łodzi motorowej dbali o bezpieczeństwo, m.in. przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Bezpieczeństwo to także liczne spotkania profilaktyczno - eukacyjne. W trakcie wakacji policjanci z wydziału prewencji będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku i rozmawiać z nimi na temat różnych zagrożeń, które mogą wystąpić podczas wakacyjnej przerwy.

Apelujemy również  do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi podczas długo oczekiwanego wypoczynku i przypominamy, że  osoby małoletnie, po godz. 22:00 powinny przebywać pod nadzorem osoby dorosłej. W przeciwnym razie policjanci wzywać będą rodzica po odbiór dziecka do jednostki policji, a w przypadku podejrzenia zaniedbań wychowawczych i zagrożenia demoralizacją – skierują sprawę do  sądu rodzinnego.

Sprawujmy także baczną uwagę nad dziećmi, m.in. w rejonach zbiorników wodnych pamiętając, że dziecko pod wpływem rówieśników może podejmować nieracjonalne decyzję, stąd tak ważna jest nasza kontrola.

Policyjne działania ,,Bezpieczne Wakacje 2017” – to także zwiększona ilość patroli skierowanych na tereny osiedli mieszkaniowych. Korzystając z okazji jeszcze raz przypominamy o właściwym zabezpieczaniu naszych ,,domów” przed wyjazdem. Jeśli posiadamy systemy alarmowe, to pamiętajmy, aby je uruchamiać nawet w porze dziennej, kiedy opuszczamy nasze miejsce zamieszkania. Jeśli zaobserwujemy podejrzane osoby, które ,,kręcą się” w rejonie blokowisk, na klatkach schodowych, bądź  osiedli domów jednorodzinnych powinniśmy poinformować o tym policję.  

W ramach działań ,,Bezpieczne Wakacje 2017” ostrołęccy policjanci od dziś do godziny 22:00 w niedziele przeprowadzą wzmożone działania ,,Bezpieczny Weekend Wakacji”. Działania  ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa w tym czasie. W związku z tym policjanci będą znajdować się w rejonach dyskotek i lokali gastronomicznych oraz w miejscach spędzania czasu przez młodzież, która właśnie rozpoczyna upragniony odpoczynek.

Życzymy udanych, ale przede wszystkim BEZPIECZNYCH wakacji!

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony