Aktualności

Policjanci z Ostrołęki na piknikach i festynach rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.05.2023

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Tylko w miniony weekend wzięli udział w kilku festynach i piknikach odbywających się na terenie naszego miasta i powiatu. Byliśmy obecni, m.in. w Ostrołęce, Kadzidle, Olszewce oraz Łęgu Przedmiejskim. Podczas imprez rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie wolnym i opowiadali o pracy policjanta. Na najbliższy weekend zaplanowane są kolejne spotkania w tym zakresie - a wszystko po to, aby nasze dzieci i młodzież byli bezpieczni.

Festyny, pikniki rodzinne, ale również spotkania w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i inne spotkania środowiskowe są okazją do przypominania, jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest służba w Policji w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa, m.in. podczas trwających wakacji. 

Ostrołęccy policjanci codziennie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a także przychodzą z praktycznymi radami, które chronią przed niebezpieczeństwem. 

Profilaktyka ostrołęckiej Policji dociera do każdej z gmin powiatu ostrołęckiego i mieszkańców Ostrołęki.  Każdego tygodnia otrzymujemy potwierdzenie tego, że nasza obecność daje poczucie bezpieczeństwa. 

Podczas spotkań policjanci rozmawiali z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na temat zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Głównym tematem było bezpieczeństwo nad wodą, funkcjonariusze wskazywali na różnego rodzaju zagrożenia z tym związane, ale także podawali sposoby na ich uniknięcie. Ponadto rozmawiano także z uczniami na temat zagrożeń wynikających z internetu oraz kontaktów z osobami obcymi, w tym celu zostały przygotowane konkretne symulacje takich zdarzeń pokazujące przestrogi i porady dotyczące bezpiecznych zachowań.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie funkcjonariusze przygotowują dla najmłodszych, podczas imprez nie zabrakło również pokazów policyjnego sprzętu specjalistycznego, motocykli i radiowozów.  Oglądanie z bliska policyjnych pojazdów sprawiło najmłodszym dużo radości. Policjanci podczas festynów uczyli także bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Przed nami kolejne spotkania związane ze zbliżającymi się wydarzeniami kulturalno-sportowymi. Przypominamy, że zawsze można do nas podejść i porozmawiać na praktycznie każdy temat. Zachęcamy do odwiedzania naszych stoisk. 


kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołeka

 

Powrót na górę strony