Aktualności

Reagujmy zawsze, kiedy widzimy obce osoby oraz pojazdy ,, kręcące” się bez celu w rejonie naszego miejsca zamieszkania

Data publikacji 25.05.2023

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany pod naszym lub sąsiadów domem, na polach, lub podejrzane osoby chodzące pomiędzy blokami poinformujmy o tym policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47-704-14-24.

Bardzo często  Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do  zatrzymania sprawców.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa i w dużej mierze Państwo również macie na nie wpływ, choćby poprzez przekazywanie informacji policji na temat sytuacji, które wzbudzają  podejrzenie.

Zaparkowany pozostawiony w rejonie lasu, łąki, bądź w miejscu naszego  zamieszkania, lub jeżdżący bez celu po naszej miejscowości samochód powinien wzbudzić naszą czujność.

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych  również powinny nas zainteresować.

Pamiętajmy, że dzwonienie domofonem, lub dzwonkiem do drzwi naszego domu, bądź mieszkania, kiedy po ich otwarciu osoby np. mówią, że to ,,pomyłka’’, ,,szukam Marka” również powinno wzbudzić naszą czujność i odpowiednią reakcje.

Takie zachowanie osób może po prostu być sprawdzaniem przez   potencjalnych sprawców, czy domownicy przebywają  w mieszkaniu.

Będąc świadkami takich sytuacji spróbujmy zapamiętać, jak najwięcej szczegółów np. kolor kurtki, spodni, butów oraz ewentualnej strony, w którą udali się potencjalni włamywacze.

 

Pamiętajmy, że tego typu zgłoszeń można dokonywać telefonicznie całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 
 
Powrót na górę strony